AKTUALNOŚCI

08.08.2013

29 i 30 czerwca odbyło się Forum Mieszkanek i Mieszkańców poświęcone “Studium uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa”. Do 19 sierpnia mamy czas na zgłaszanie uwag do powyższego dokumentu. Zapraszamy na spotkanie 8.08 w Kolektywie Dajwór (ul. Dajwór 16). Szczegółowe informacje na stronie http://forumkrakowa.org/studium-zagospodarowania/, na stronie organizatorów na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/525995324134737/ ) oraz na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/141976149344163//

03.04.2013

Zamieściliśmy na stronie podsumowania pracy poszczególnych grup (dostępne z poziomu zakładki "Grupy"). Można też, ze strony głównej, pobrać pełen zestaw materiałów, spakowany w pliku rar.

07.03.2013

Zachęcamy do zainteresowania się projektem pilotażu budżetu obywatelskiego. Poniżej zamieszczamy informacje z Pracowni Obywatelskiej, która zajmuje się projektem.

Szanowni Państwo,
Uczestnicy Forum Mieszkanek i Mieszkańców,

w nawiązaniu do ustaleń z Forum, w imieniu realizatorów projektu "Dzielnice się liczą!" - stowarzyszenia Pracownia Obywatelska i Fundacji BIS, zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie działań projektu, w którym testujemy budżet obywatelski w krakowskich dzielnicach. Budżet obywatelski (inaczej partycypacyjny) jest narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy mogą zadecydować o przeznaczeniu części wydatków budżetu gminy, dzielnicy, osiedla czy instytucji publicznej. W przypadku pilotażu "Dzielnice się liczą!" w procesie decyzyjnym wezmą udział w mieszkańcy dzielnic. Więcej informacji na temat projektu na stronie www.budzet.krakow.pl

Nie dla wszystkich radnych dzielnicowych potrzeba większego włączania mieszkańców w decydowanie o wydatkach jest oczywista. Zachęćmy ich zatem do zgłoszenia dzielnicy do pilotażu, abyśmy mogli wziąć udział w konsultacjach i zadecydować na co przeznaczyć część środków z budżetu rady dzielnicy.

Do 22 marca trwa rekrutacja do projektu, zatem prośba do Państwa o skopiowanie i przesłanie maila, którego zamieszczam poniżej, do radnych Waszej dzielnicy. Adresy mailowe radnych znaleźć można na stronie BIP http://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=10501 (trzeba wybrać z rozwijanej listy odpowiednią dzielnicę).

Głos mieszkańców się liczy, a my liczymy na Państwa aktywność!

pozdrawiam,
Agnieszka Dziewitek
Pracownia Obywatelska
www.budzet.krakow.pl

----------------------------------------------------------------------------

"Szanowni Państwo,
Radni Dzielnicy .......

jako mieszkaniec Dzielnicy .............., zwracam się do Państwa z prośbą o rozważenie zgłoszenia Dzielnicy do udziału w pilotażu "Dzielnice się liczą!" realizowanym przez krakowskie organizacje pozarządowe. Projekt, w którym testowany będzie budżet obywatelski, pozwoli na zorganizowanie w Dzielnicy warsztatów konsultacyjnych, podczas których mieszkańcy wskażą na co ma zostać przeznaczona część środków z budżetu Dzielnicy w roku 2014. O wysokości tych środków, zadecydujecie Państwo sami.

Udział w pilotażu może być cenną okazją do nawiązania bliższego kontaktu z mieszkańcami, szansą na wzajemne lepsze poznanie się, a także poznanie kompetencji Rad Dzielnic oraz zasad tworzenia dzielnicowego budżetu. Ponadto w Dzielnicach, które wezmą udział w projekcie zostaną zorganizowane pikniki dla mieszkańców.

Informacje na temat organizatorów, przebiegu pilotażu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl Termin zgłaszania dzielnic do projektu mija 22 marca br.

Powszechnie narzeka się, że w Polsce społeczeństwo obywatelskie jest słabe, że mieszkańcy nie interesują się sprawami swojego otoczenia, że nie chcą się angażować - zróbmy coś wspólnie, aby to zmienić!

Z poważaniem,
XYZ

04.03.2013

Garść ogłoszeń poforumowych:
1. do końca tygodnia postaramy się zamieścić na stronie prace poszczególnych grup i ustaleń z sesji plenarnej
2. następne Forum już za 3 miesiące, ustaliliśmy, że do końca marca wypracujemy jego temat i formułę, dlatego zapraszamy do dzielenia się uwagami i pomysłami, wszystko co może być pomocne, żeby następne Forum było jeszcze lepsze wysyłajcie na kontakt@forumkrakowa.org
3. w połowie miesiąca zorganizujemy pierwsze spotkanie robocze, jeżeli ktoś chciałby włączyć się w proces organizacji II Forum prosimy o kontakt, oczywiście datę i miejsce tego spotkania jeszcze podamy publicznie
4. wszelkie informacje bieżące będą się pojawiać na stronie Forum oraz na Facebooku na fanpage'u Inicjatywy „Prawo do miasta”.

02.03.2013

Miło nam poinformować, że w dzisiejszych obradach uczestniczyło ponad 110 osób. Zapraszamy wszystkich jutro o 11:00 - zarówno tych, którzy uczestniczyli dziś w Forum, jaki tych, którzy nie mieli takiej możliwości. Przed nami dalszy ciąg pracy w grupach, prezentacja wyników prac i ogólna dyskusja.

01.03.2013

Obrady będą odbywać się w następujących salach:
- Otwarcie i dyskusja plenarna: sala 79 (II piętro)
- Przestrzeń: sala 79 (II piętro)
- Polityka mieszkaniowa: sala 81 (II piętro)
- Transport: sala 61 (I piętro)
- Ekologia: sala 60 (I piętro)
- Oświata: sala 55 (I piętro)
- Demokracja: czytelnia (I piętro)
- Kultura: sala 76 (II piętro) lub - jeśli ta okaże się zbyt mała - 71
- Salka dla dzieci: 77 (II piętro)

28.02.2013

Chcesz przyjść na Forum, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Informujemy, że podczas obrad czynny będzie punkt opieki nad dziećmi (powyżej 2 lat). Konieczne jest wcześniejsze zgłaszanie zainteresowania.

28.02.2013

Po zakończeniu niedzielnej części Forum zaplanowane jest spotkanie integracyjne w pubie Tygiel, ul. Senacka 9. Zapraszamy.

25.02.2013

Już jutro w audycji Miasto w Ruchu na falach Radiofonii (100.5fm), o godzinie 8.00 rano przedstawicielki Inicjatywy opowiedzą o Forum. Zapraszamy do słuchania!

25.02.2013

Rozesłaliśmy dziś do mediów lokalnych i ogólnopolskich notę prasową o zbliżającym się Forum. Tekst tej notatki można pobrać w dziale Materiały prasowe.

24.02.2013 

Konkurs!
Informujemy, że pośród osób, które wyślą zgłoszenie mailowe rozlosujemy 15 książek. Liczą się wszystkie zgłoszenia, również wysłane przed opublikowaniem tej informacji. Losowanie odbędzie się w trakcie Forum.

13.02.2013

Mamy przyjemność poinformować, że inauguracji Forum dokona wicedyrektor Instytutu Socjologii UJ dr hab. Andrzej Bukowski. Zapraszamy!